Přeprava mobilheimu, mobilního domu

František Hrachovina - přeprava mobilheimu a přeprava mobilních domů

 • Mobilní domy jsou brány jako vozidla pro volný čas - nicméně ani jeden z nás si nedokáže představit, že by svůj mobilheim zapřáhl za oj a odjel.
 • Mobilheimy proto přepravujume s maximální profesionalitou - specializovanou technikou s vyškoleným personálem. Všechna naše vozidla jsou vybavena nájezdy a navijákem - mobilní dům tak můžeme ve většině případů naložit a vyložit bez dalšího vybavení.
 • Jako tažná vozidla pro přepravy mobilních domů používáme značku Man, vyhovující svými nízkými provozními náklady a vysokou produktivitou - díky tomu dokážeme Váš mobilní dům přepravit za příznvou cenu.
 • Díky našim dlouholetým zkušenostem s přepravou nadměrných nákladů, což přeprava mobilhome také je, Vám garantujeme svižnou a bezpečnou přepravu mobilního domu na místo určení.
 • Váš náklad je přepravován našimi vozidly, které jsou neustále spojeni s dispečinkem pomocí GPS. Váš mobilní dům je tak sledován dispečinkem a máte tak kdykoli možnost zjistit, kde se právě nachází.
 • Velkou pozornost věnujeme přípravě a vytýčení trasy přepravy mobilního domu. Tým našich odborníků, vždy před vlastní přepravou, vypracuje analýzu s řešením možných rizik nebo překážek tak, aby přeprava mobilheimu proběhla bez komplikací.

Vybrané reference

"Vždy skvělý přístup ze strany společnosti Hrachovina - vždy nám vyjdou vstříc s doladěním detailů přepravy mobilheimu. Jelikož naše požadavky ve velké míře korespondují s potřebami našich klientů, oceňujeme flexibilitu, kterou díky této firmě považujeme za standard."

Mobilheim prodejce mobilních obytných domů

"Neskutečně si vážím rychlosti s jakou jste vždy reagoval, vstřícnosti a spolehlivosti, jelikož jsem věděla, že se na Vás mohu spolehnout a profesionality, se kterou celá akce proběhla. Velmi si toho vážím, neboť taková firma, jako je ta Vaše, se již jen tak nenajde a to ani v Praze, kde většina majitelů podobných firem působí arogantně a vše je pro ně problém."

Kateřina Kotková majitelka mobilního domu

Doporučení pro přepravu mobilních domů

 • 1. Pomoc řidiči
  Řidič, který Vám bude přepravovat mobilní dům má bohaté zkušenosti a ví jak postupovat, přesto některé úkony jsou nad síly jednoho člověka. Je tedy zapotřebí zajistit k nakládce a vykládce další pomocníky. Odměnou Vám bude rychlejší a bezpečnější průběh manipulace
 • 2. Přístupová cesta
  Pokud chcete přepravit mobilní dům např. o šířce 3,7m a nejširší přístupová cesta k místu určení je pouze 3,9m široká tak Vás čeká velký problém. Ze zkušenosti doporučujeme aby přístupová cesta byla minimálně o 1,0m širší než samotný mobilní dům. Je totiž nutné počítat i s nerovností cesty. Za přístupovou cestu rovněž není možné považovat uježděné pole či posekanou louku
 • 3. Nakládka pomocí nájezdů a navijáku Nutná funkční kolečka, nafoukaná na potřebný tlak a provozu schopná. Bez funkčních koleček není manipulace s mobilním domem pomocí navijáku po nájezdů možná.
 • 4. Nakládka pomocí jeřábu
  Prověřit zda jeřáb disponuje vahadly a rozpěrkami které zajistí naložení mobilního domu bez poškození. Případně je zajistit na nakládku jiným způsobem. Bez těchto přípravků opět není bezpečná manipulace možná.
 • 5. Příprava mobilního domu na přepravu
  Dům před přepravou řádně připravit: antény, komínky, kamery, světla atd. demontovat z mobilního domu tak aby nedošlo k jejich poškození a aby zbytečně nenavyšovali rozměry mobilního domu. Zajistit vybavení uvnitř domu proti poškození, zavřít / zamknout dveře, okna. Vnitřní vybavení domu zajistit proti pohybu. Řidič si od Vás převezme uzamčený dům a sám ho otevře pouze v krajním případě.
 • 6. Odpovědnost při přepravě
  Odpovědnosti za mobilní dům při přepravě neseme my a jsme na to i řádně pojištěni. Ovšem za to že je mobilní dům k přepravě způsobilý nese odpovědnost odesílatel.
 • 7. Mobilní dům a sousedé
  Přepravní společnost zpravidla neřeší sousedské spory, případně další spory bránící přepravě. Pokud například máte souseda“dobráka“ a postaví na příjezdovou cestu překážku díky které nebude možné mobilní dům vyložit na požadovaném místě tak to nebude jistě řešit přepravní společnost. Ta Vám pak pouze vyúčtuje náklady s tím spojené.
 • 8. Cena přepravy
  Cena přepravy je vždy domluvena předem. Zpravidla ji zasíláme do 24 hodin od obdržení poptávky. Cena obsahuje: dopravné, pojištění, povolení přepravy nadměrných nákladů, nakládku a vykládku pomocí nájezdů a navijáku. Dopravné je splatné ihned do ukončení přepravy.
 • 9. Poptávka přepravy
  V ideální případě nás kontaktujte přes poptávkový formulář na stránkách Hrachovina.cz , použít samozřejmě můžete i email info@hrachovina.cz nebo telefon 605 265 182 . Do poptávkového formuláře prosím uveďte místo kde se mobilní dům nachází a kam ho chcete převézt, vč. PSČ. Dále prosím o uvedení rozměrů mobilheimu, tedy: délka x šíře x výška. Určitě se nebojte nás oslovit vícekrát, ze zkušenosti víme, že nabídka na jeden mobilheim občas nestačí
 • 10. Rada na závěr
  Pokud Vám není něco jasné, tak klidně volejte nebo pište, rádi Vám poradíme. Přepravou mobilních domů se zabýváme více než 10 let a ročně jich přepravíme více než 100. Zkušenosti už nějaké máme a rádi se o ně podělíme.